مدیریت حوزه علمیه سراسر کشور

طبق برنامه از پیش تعیین شده، جهت بررسی ظرفیت ها و ارتقاء همکاری و هم افزایی به منظور نیل به اهداف دبیرخانه، در گفتمان سازی اندیشه دفاعی امام خامنه ای(مدظله العالی)، نشست های مشترکی با روسای دانشگاهها و مراکز علمی برگزار می گردد.
به همین منظور، نشست هم اندیشی  دبیرخانه و حوزه علمیه کشور، در روز چهارشنبه 18مهر برگزار گردید. در این نشست حجت الاسلام قندهاری؛ ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ودجا و رئیس شورای سیاستگذاری همایش، حجت الاسلام صدری؛ رئیس ستاد اجرایی همایش و دکتر لطفی مرزناکی؛ دبیر همایش با حضرت آیت الله اعرافی مدیریت محترم حوزه علمیه کشور دیدار و گفتگو کردند.
 ابتدا در خصوص سند چشم انداز دبیرخانه، اهداف و فعالیت های دبیرخانه اعم از چاپ کتب مرجع، برگزاری سه همایش و کتابهای مجموعه مقالات، فصلنامه و سایر عملکرد شش ساله دبیرخانه گزارشی ارائه گردید.

Picture1.jpg
با عنایت به اهمیت چهارمین همایش ملی دبیرخانه در کسب بی نظیر حمایت شصت دانشگاه، مراکز علمی و حوزوی در سراسر کشور و طی مراحل قانونی در کسب مجوز نمایه در پایگاه استناد علمی جهان اسلام(ISC) و پایگاه مدارک علمی جهاد دانشگاهی(SID) توضیحات مبسوطی در طی فرایند علمی اخذ مقالات، داوری و اعلام نتایج و نیز پیش همایش ها و همایش اصلی دبیرخانه اراده گردید.
در این جلسه بر ظرفیت های علمی و گسترده حوزه در همکاری، کسب و انتقال یافته های علمی دبیرخانه تاکید نمودند.
سپس آیت الله اعرافی ضمن تشکر از تشکیل جلسه و تقدیر از اقدامات به عمل آمده بیان داشتند: اقدامات صورت گرفته توسط دبیرخانه همایش هم ارزش تحقیقی و پژوهشی و هم گفتمان سازی و ترویجی دارد. ایشان ضمن تاکید بر توجه بیشتر بر اندیشه های حضرت امام رحمه الله در این حوزه، ظرفیت های حوزه علمیه و مجموعه تابعه در کمک به برگزاری هرچه بهتر همایش به ویژه همایش پنجم را برشمردند.
دسته بندی: 
گزارش

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

لطفا کد زیر را وارد نمایید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.