مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)

مرکز تحقیقاتی کامپیوتری علوم اسلامی(نور) به جمع حامیان چهارمین همایش تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه ای (مدظله العالی)پیوست. 

 درباره این مرکز آمده است: مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) با عنایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در سال ۱۳۶۸ تأسیس شده است.
images_1.jpg

​اشاعه فرهنگ غنی اسلام، تسهیل دستیابی به منابع و متون اصیل دینی و نیز سرعت بخشیدن به امر کاوش و پژوهش در حوزه علوم اسلامی با بهره گیری از فناوری اطلاعات و به کارگیری امکانات رایانه ای برای ارائه معارف حقّه اهل بیت علیهم السلام به جهانیان در شکل و قالب جدید، از اهداف مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی شمرده شده است.

• اهداف و وظایف مرکز

مركز تحقیقات كامپیوتری علوم اسلامی، نهادی پژوهشی است که برای سهل‏ نمودن دسترسی به منابع و متون علوم اسلامی و فرهنگ دینی و مقدمات مربوط به آن با استفاده از فن‏ آوری اطلاعات و ارتباطات، و توسعه و تعمیم آن در حوزه‏ های علمیه و مجامع فرهنگی داخلی و بین‏ المللی تشكیل گردیده و دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی، اداری و استخدامی به صورت غیر انتفاعی می باشد.
download_2.jpg
– تولید برنامه‏ های نرم‏ افزاری در زمینه‏ های مختلف علوم اسلامی و فرهنگ دینی و مقدمات مربوط به آن به منظور تحقیق، تبلیغ و اطلاع رسانی آموزه ‏های دینی در سطوح مختلف تخصصی و عمومی.
– تحقیق و به كار‏ گیری بهترین شیوه‏ های به کار گیری ارتباطات شبكه‏ های‏ اینترنتی و اینترانتی برای دریافت و ارسال اطلاعات مورد نیاز و ارائه خدمات اینترنتی به محققان و مراکز علوم دینی.
– استفاده از فن‏ آوری اطلاعات و ارتباطات در جهت اهداف مرکز.
– انجام تحقیقات لازم برای استفاده در نرم‏ افزارهای تولیدی و شبکه‏ های اینترنتی.
– انتشار كتب - به ویژه نسخه‏ های قدیمی و خطی - مجلات و جزوات مربوط به برنامه‏ ها و اطلاعات تولید شده به صورت الکترونیکی یا مکتوب.
– آموزش كامپیوتر و نرم‏ افزارهای پژوهشی و روش‏ های اطلاع‏ رسانی به پژوهشگران علوم اسلامی به میزان مورد نیاز.
– ارائه خدمات كامپیوتری نرم‏ افزاری و سخت‏ افزاری به محققان علوم اسلامی.
– شناسائی، تقویت و ترویج عوامل رشد و توسعه فرهنگِ استفاده بهینه از فن‏ آوری‏ کامپیوتری و توسعه و تعمیم آن در حوزه‏ های علمی و فرهنگ دینی عمومی.
– همكاری با دستگاه‏ ها و نهادهای پژوهشی، كامپیوتری و فرهنگی به منظور تبادل تجارب موجود در مدیریت محتوا، تولید نرم افزارهای مورد نیاز و تأسیس پایگاه‌ها و مراکز اطلاع‌ رسانی و عرضه خدمات نرم افزاری به مؤسسات و نهادهای مذکور.
دسته بندی: 
گزارش

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

لطفا کد زیر را وارد نمایید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.