چهارمین همایش تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)

پس از 9 پیش همایش موفق در دانشگاهها و مراکز علمی کشور، سرانجام همایش نهایی تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه ای(مدظله العالی) در سالن شهدای سازمان صنایع دفاع(ساصد) و با حضور برخی از مسئولین حوزه های نظامی و مدیران و کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و صاحبان مقالات برگزار گردید، برگزار گردید.
در ابتدای همایش پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، و سرود جمهوری اسلامی ایران، حجت‌الاسلام قندهاری، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و رئیس شورای سیاستگذاری، ضمن قدردانی از جهد و تلاش دست اندرکاران چهارمین همایش تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه ای(مدظله العالی) بیان داشتند.

 بسم الله الرحمن الرحیم
حمد و سپاس بی پایان پروردگار عالم را که به ما هستی بخشید و از نعمت های بی شمار خود برخوردارمان نمود. سلام و صلوات بر انبیاءالهی به ویژه بر افضل و خاتم پیام آوران حضرت محمّدمصطفی (صل الله علیه و آله) خاندان پاک و مطهرش. سلام و درود بر عصاره وجود آخرین ذخیره الهی حضرت بقیه­الله العظم روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداء. سلام و درود بر روح ملکوتی معمار کبیر و بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(رحمت­الله علیه) که شجره طیبه انقلاب اسلامی را بنیان نمود و با مدیریت الهی­اش و با خون­های پاک شهیدان گلگون کفن، این درخت تناور در آستانه چهل سالگیش استوار و مقاوم ایستاده است.  (متن کامل سخنرانی)

1_9.jpg
 

پس از سخنرانی رییس شورای سیاستگذاری، حجت الاسلام صدری، رئیس ستاد اجرایی همایش و معاون سازمان عقیدتی سیاسی ایراد سخن نمودند.
ایشان به منظور ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در دبیرخانه برای چهارمین همایش بیان داشتند: گزارش چهارمین همایش تبیین اندیشه های حضرت آقا، نکاتی که عرض میکنم گوشه‌ای و ذره­ای از دستاورها و زحماتی است که دوستان در شورای سیاست‌گذاری و ستاد اجرایی و کمیته‌های مختلف طی دو سال گذشته از سال 95 تا به امروز متحمل شدند و بحمدالله دستاوردهای بسیار خوبی را رقم زدند. مستحضر هستید که از سال 90 همانطور که گزارش دادند کلید اولین همایش در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به همت سازمان عقیدتی سیاسی و حمایت وزیر محترم وقت آغاز شد و تا به امروز که در محضر عزیزان هستیم چهارمین همایش در حال برگزاری است.  
(متن کامل سخنرانی)

1-1.jpg

سردار سه دهی؛ ریاست محترم دفتر ارتباطات نیروهای مسلح ، سومین سخنران همایش بودند.

ایشان با تبریک و تهنیت میلاد مبارک و خجسته حضرت امام عسکری علیه آلاف تحیت و السلام، (سلام الله علیه) هفته پژوهش را در تقارن با چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و خدای تبارک و تعالی را گرامی داشتند. سردار با بیان اینکه:آثار این مکتب دفاعی و این اندیشه ناب هست که در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد اینچنین امنیتی هستیم در این نظام، شاهد اینچنین اقتداری هستیم در این نظام جمهوری اسلامی، شاهد حضور توانمند جمهوری اسلامی در سطح منطقه هستیم، شاهد عمق راهبردی و بسیار معنادار جمهوری اسلامی در جبهه مقاوت اسلامی و در سطح کشورهای منطقه هستیم.

2_9.jpg

آثار این اندیشه دفاعی است که در حقیقت موجب حفظ تمامیت ارضی، موجب استقلال کشور، موجب عزت جمهوری اسلامی است و موجب شکست توطئه ها و نقش­های مختلف دشمنان ما هست، فرمودند: همانطور که در کلیپها و اسلایدهایی که ملاحظه فرمودید پیش همایش­هایی هم در 9 دانشگاه برگزار شد مرتبط با همین موضوع، تبیین اندیشه ناب در مکتب دفاعی ولایت فقیه، حقیقتا جای تبریک دارد این حرکت، این نگاه این رویکرد و دستاوردهای بزرگی که ناشی از این حرکت است و امروز شاهد آن هستیم. (متن کامل سخنرانی)

امیر موسوی فرمانده محترم ارتش، سخنران ویژه همایش ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسکری (ع) و روز پژوهش از اهتمامی که برای چنین همایشی صورت گرفته است قدردانی نمودند.4_6.jpg

ایشان با بیان اینکه تحقیق در حوزه تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه ای(مدظله العالی)از ده سال پیش در ارتش صورت گرفته است بیان داشتند: ده سال پیش به یک سبکی این کار با کمک موثر برادر بزرگوارمان سردار سه دهی در دانشگاه افسری امام علی شروع شد. این تبیین اندیشه­ها شروع شد به تدریس در مقاطع مختلف، کار بسیار ارزشمندی بود. توی مرکز مطالعات راهبردی ارتش بعنوان مهم ترین پروژه تبیین نظریه دفاعی دریافت کردند و کار بسیار ارزشمندی انجام شده، توی جاهای دیگر خیلی کارهای خوبی انجام شد، از جمله همین کاری که در وزارت دفاع از سال 90 با یک روش خوبی شروع شده و تا اینجا پیش رفته و محصولات بسیار خوبی داشته و به اهداف بسیار مهمی دست پیدا کرده. بنابراین من لازم می­دانم که به سهم خودم تشکر و قدرانی کنم از همه شما عزیزان و بزرگواران و از خداوند بزرگ بخواهم که همه ما را قدردان این نعمت قرار بدهد در قلب ما و در گفتار ما و در عمل ما، ان شاءالله.
و در ادامه در باب برجستگی نظر دفاعی حضرت آقا نسبت به سایر نظریه ها اشاره کردند و فرمودند:
همه می­دانند که ایشان تاریخ را که خیلی خوب می­دانند، به جغرافیا، به ژئوپلتیک، به استراتژیک علوم و دانش مرتبط با حوزه دفاعی خیلی خوب احاطه دارند و نظراتشان در هر سه سطح تاکتیکی، عملیاتی و راهبردی به وفور ابلاغ و ثبت شده است. بعضی دستورات زمانی که از طبقه بندی خارج می­شوند و برای طبقات مختلف نظامی، اینها بیان شوند، حتماً اونها تعجب می­کنند که چطور امکان دارد یک کسی در این سطح بتواند مطالبی را متناسب با سطوح مختلف نظامی و برجسته­تر و قوی­تر از دیگران بیان کنند، که حالا عرض می­کنم باز (خیلی جای باز کردن اینها توی این مجلس و خدمت کوتاه وجود ندارد). این بیانات و تدابیر، قابلیت استخراج ارکان جهت ساز را همه دارند. از داخل آنها شما دکترین­ها، راهبردها، سیاست­ها و اهداف راهبردی را می توانید استخراج کنید.
ایشان در جمع بندی این نکته بیان داشتند:، می­توانیم بگیم که اینها شاکله نظریه­ی دفاعی حضرت آقا را تشکیل می­دهند.(متن کامل سخنرانی)

   

و در ادامه امیر حاتمی وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حوزه اندیشه معظم له سخنرانی نمودند.​و در ادامه امیر حاتمی وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حوزه اندیشه معظم له سخنرانی نمودند.

3_8.jpg
 

ایشان با ابراز خرسندی از این همایش علمی گفتند: بستر مطالعات بسیار خوبی برای غور در اندیشه­های ناب دفاعی مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه­ای عزیز فراهم شده است. واقعا من دیدم حاج اقا قندهاری چگونه با دقت و دلسوزی و همت این موضوع رو دنبال میکنند. خوب امسال هم با روز میلاد مسعود امام حسن عسگری(ع) و همینطور روز پژوهش همزمان شده هر دوی این مناسبت­های بسیار مبارک ان شاالله برای همه شرکت کنندگان عزیز مبارک باشه و تشکر میکنم از همه کسانیکه زحمت کشیدند مقاله نوشتند، دانشگاهیان ارجمند نیروهای مسلح و همکاران عزیزم در مجموعه وزارت دفاع و عقیدتی سیاسی وزارت دفاع.
امیر حاتمی با اشاره به زحمت همکاران در ساخت موشک نقطه زن پیرو تاکید مقام معظم رهبری بیان داشتند: (متن کامل سخنرانی)

 

دسته بندی: 
همایش

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

لطفا کد زیر را وارد نمایید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.